Ką daryti paaštrėjus nugaros skausmui

parašė , 2013-08-13 08:00

Kai nugaros skausmas paaštrėja ar prasideda skausmo priepuolis nugaroje būtina kuo greičiau kreiptis į daktarą pagalbos, bet jei neturite galimybių to padaryti darykite toliau išvardintus dalykus kurie turėtų sumažinti skausmą:

nugaros skausmasAtsiradus aštriam nugaros skausmui, pasistenkite būti horizontalioje padėtyje. Pavyzdžiui atsargiai atsisėskite ant lovos krašto, o po to lėtai persiverskite ant lovos jei ji nėra labai minkšta, arba ant grindų, padėjus čiužinį ar bet kokį kitą minkštesnį pagrindą ant grindų. Esant horizontaliojoje padėtyje sumažėja tarpslankstelinių diskų spaudimas.

Lovos rėžimas 1 – 3 dienas; geriausia yra gulėti ant nugaros, per kelius sulenkus kojas, galite po keliais pasidėti mažą pagalvėlę ar ką nors panašaus, kad būtų lengviau laikyti kojas sulenktas. Lovos pagrindas turi būti kietas, galima naudoti kokį nors medinį pagrindą tam kad būtų galima nugarą išlaikyti visiškai tiesią, ant medinio pagrindo uždėkite ortopedinį pagrindą arba plona čiužinį, kad būtų patogiau gulėti. 

Kai yra jaučiamas stiprus nugaros skausmas iš lovos keltis reikia tokiu būdu: atsigulkite ant šono, per kelius sulenkite kojas taip kad jie jus svertų nuo lovos. Tada stumdamasis rankomis atsisėskite ant lovos krašto ir tik tada lėtai atsistokite nedarydamas staigių judesių.

Nors lovos rėžimas yra komfortabilus ir nugaros skausmas mažėja, bet nėra gerai lovoje likti per ilgai ( ne daugiau kaip 2 – 3 dienas).  Ilgalaikis gulėjimas kenkia dėl dviejų priežasčių. Visų pirma, jei jūs ilgą laiką gulite lovoje nedarydami jokių judesių, nugaros raumenys sparčiai silpnėja. Visų antra judant tarpslanksteliniai diskai gauna daugiau jiems reikalingų medžiagų todėl skausmas dings greičiau negu gulint. Kai tik skausmas sumažės pradėkite dažniau keisti gulėjimo pozas, pasistenkite  kas pusvalandį atsikelti iš lovos ir truputi pasivaikščioti po namus. Taip pat nenustokite nešioti ortopedinio korseto vos tik skausmas sumažėja. Po to kai nugaros skausmai dingsta ortopedinį korsetą reikia nešioti profilaktiškai, nes nuo ilgalaikio gulėjimo jūsų nugaros raumenys nusilpo ir jiems reikia pagalbos.

Vienas iš svarbiausių ginklų prieš nugaros skausmą yra vaistai. Medikai pataria vartoti nesteroidinius priešuždegiminius preparatus, kurie turi nuskausminamųjų savybių ir uždegimą mažinantį efektą kas yra labai svarbu nes degeneraciniai stuburo, raiščių ir raumenų procesai yra susiję su jų neinfekciniu uždegimu. Niekada neviršykite dienos vaistų normos ir gerai susipažinkite su vaistų vartojimo receptu ir jei skausmas nedings per tris dienas būtinai kreipkitės į daktarus. Taip pat nepamirškite naudoti vietinio nuskausminimo priemonių naudokite gelius ir tepalus su nesteroidiniais ir priešuždegiminiais preparatais, bet nepamirškite kad įvairūs tepalai gali sukelti alergines reakcijas, todėl prieš vartojimą yra patartina užtepti  šiek tiek gelio ant rankos ir pažiūrėti ar nesate jam alergiškas.
Taip pat nugaros skausmai gali sumažėti šildant skaudamą vietą, pvz. Galima priglausti apvyniotą rankšluosčiu butelį su karštu vandeniu prie skaudamos vietos.

Ir žinoma stuburo mankšta, masažai ir įvairūs tempimo pratimai padės jums pamiršti nugaros skausmus. Mūsų patyrę specialistai ir ilgametė darbo patirtis padės jums atsikratyti nugaros skausmų ir jūsų gyvenimas taps daug spalvingesniu kai tie nemalonūs nugaros skausmai paliks jus ramybėje.

Rašyti komentarą