Kauno Pažaislio vienuolynas

parašė , 2012-11-18 09:35

“Perlas Baroko” – kad ir kada kiekvienas mini Pazaislis Vienuolyna Kaunas, Lietuva, ši metafora eina kartu. Vienuolyno ir bažnycios kompleksa, išdestyta ant Kauno mariu pusiasalio, laiko vienu iš nuostabiausiu pavyzdžiu Aukštos Imantrios architekturos Šiaures ir Rytu Europoje.

Finansuotas Didžiojo Kanclerio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystes Krzysztof Zygmunt Pac, komplekso statyba buvo baigta 1712. Pagal kai kuriuos šaltinius, Pac nusprende pastatyti gražiausia bažnycia Lietuvoje ir pasiusti tai Camaldoli vienuoliams kaip memorialas jo negyvam vaiko berniukui.

Kompleksas buvo suprojektuotas Italijos architektu Pietro ir Carlo Puttini ir Giovanni Battista Frediani. Pargeting ir freskos darbams, skulptoriai nuo Lombardijos buvo pakviesti. Marmura vienuolyno ir bažnycios statybai neše nuo karjero Krokuvoje, Lenkija. Pirmiausia, vienuolyna pavadino Monsu Pacis (Taikos Kalnas; taip pat priminimas ikurejo pavardei); veliau tai pavadino Kamalduliai (Camaldoli), ir šiandien tai žinoma kaip Pazaislis. 1661, Popiežius Alexander VII dave Pac paveiksla Ledi Mary kaip dovana, ir palaiminimo ženklas (paveikslas yra garsus ne tiktai jo artistiška verte bet taip pat ir stebuklo verte). Po Popiežiaus Alexander VII ir Camaldoli Užsakymo generolo leidimu, šventinis vienuolyno fondo atvejis ivyko 1664 m. lapkricio 3-iaja. Po treju metu, bažnycios fondo akmuo buvo pašventintas. 1712, bažnycios dekoravimas buvo pagaliau baigtas, ir spalio 15-aja bažnycia buvo pašventinta Vilniaus vyskupo Konstantino Bzostovskis.

Pradžioje, vienuolynas buvo apgyventas Camaldoli vienuoliu, bet po to, kai 1831 metu sukilimas, Caro vyriausybe paeme vienuolius i vienuolynus Mogiliavo Gubernia (dabar sritis Baltarusijoje). Kitais metais, vienuolyno turtas buvo perleistas ortodoksiniam vienuolynui Uspensia (Rumunija). Veliau 1812, Kaunas buvo grobstytas Napoleono kariuomenes.

1921, apleistam vienuolynui atsidave seserys Šv Casimir, bet 1948, jie buvo išvaryti nuo ten sovietu vyriausybes. Vienuolyno pastatai buvo panaudoti ivairiais tikslais. Buvo vaiku kambarys namo, ir veliau psichiatrine ligonine. Nuo 1967 iki 1992, vienuolynas aprupino stoga M.K. Meno Ciurlionis Muziejus. Tada 1992, vienuolynui vel atsidave Šv. Casimir Kongregacija.

Pažaislio vienuolyno Komplekso pastatuose , yra dabar apytiksliai 140 skirtingo dydžio fresku. Iki 1950 buvo taip pat paveikslas Motinos ir Vaiko, kuri ypac gerbe šalininkai. Šiandien paveikslas yra sulaikytas Kauno Katedros Bazilikoje.

Be to, yra 6 molberto paveikslai prie M.A. Palionis. Tarp ju – vienuolyno ikurejo Pac ir jo žmonos Clara Isabel portretai. Šiauriniame bokšte, yra du skambuciai, isteigti garsaus 17-ojo šimtmecio skambucio ikurejo Jan Delamars. Po vienuolynu, yra saugyklu ir tuneliu, kurie vis dar nebuvo ištirti.

Šiandien, Šventine vienuolyno atmosfera daro išskirtini nustatyma tam, kad turetu muzikinius festivalius. Kiekviena vasara, muzikos isimylejelius pasveikina per Pažaislio festivalis dar festivalio simbolis yra Pazaislio Vienuolynas.

Rašyti komentarą