Efektyviausi dantų tiesinimo būdai

parašė , 2018-09-13 23:56

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad kreivi dantys ar netaisyklingas sąkandis yra tik estetinė problema. Tiesinti dantis būtina dėl daugybės priežasčių, nes gali atsirasti dikcijos sutrikimų, atsirasti diskomfortas bendraujant su aplinkiniais. Be to, kreivus dantis sudėtingiau prižiūrėti, gali sutrikti virškinimas ar netgi atsirasti ligos dėl nesukramtyto maisto.

Dantų tiesinimo būdai

Ortodontiniai aparatai, kurie padeda sutvarkyti kreivus dantis ir netaisyklingą sąkandį, yra skirstomi į dvi grupes: nenuimami (breketai) ir nuimami (plokštelės, kapos). Gydytojas ortodontas pirminės konsultacijos metu Jums pasiūlys optimaliausią variantą atsižvelgiant į Jūsų amžių ir finansines galimybes. Tiesa, ortodontinis gydymas tinka ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Dantų tiesinimas plokštelėmis

Šis dantų tiesinimo būdas dažniausiai naudojamas vaikų dantų tiesinimui ir po tiesinimo breketais. Taip pat tiesinimo plokštelės naudojamos lengvesniems atvejams, jos kaina nedidelė palyginant su dantų breketais. Dantų plokštelės gaminamos individualiai kiekvienam pacientui, prieš tai yra nuimamos atspaudas. Į šį aparatą įdedamos spyruoklės, lankeliai, sraigtai ir kabliukai tam, kad palaipsniui kistų dantų padėtis. Prieš valgį plokštelę būtina išsiimti, o po valgio būtinai išskalauti burną ir dantų plokštelę.

Dantų tiesinimas kapomis

Dantų tiesinimas kapomis taikomas taip pat lengvesniais atvejais. Vienas didžiausių šio tiesinimo būdo privalumų – patogumas. Prireikus, dantų kapas galima išsiimti bet kuriuo metu. Be to, jos yra permatomos. Konsultacijos metu gydytojas ortodontas nuima paciento dantų lankų atspaudą, skaitmeniniu būdu ištiesina lanką. Turint tą idealiai tinkantį modelį yra gaminamos kelios skirtingos kapos. Nešiojant jas vieną po kitos gydytojo nustatytais rėžimais dantų lankai pamažu pradeda tiesintis.

Dantų tiesinimas breketais

Pats efektyviausias dantų tiesinimas yra breketais. Šiuolaikinės technologijos leidžia pasirinkti iš nemažai breketų rūšių, o breketai skirstomi į vidinius ir išorinius. Kokį variantą geriausia pasirinkti konsultacijos metu individualiai patars gydytojas ortodontas.

Yra keletas pagrindinių breketų rūšių.

  • Victory Series™ žemo profilio breketai. Geriausiai visiems yra žinomi metaliniai breketai. Itin stiprūs ir efektyvūs, tačiau patobulinti Victory Series breketai mažiau pastebimi, nes yra mažesni ir plokštesni. Dar vienas jų privalumas – lengva priežiūra, todėl kasdieninis dantų valymasis nesukels jokių nepatogumų ar nepageidaujamo streso.
  • Clarity™ keramikiniai breketai. Keramikiniai breketai yra dažniausiai naudojami breketai. Visai nenuostabu, nes jie veikia taip pat gerai kaip ir metaliniai, tačiau yra beveik nepastebimi. Puiku dar ir tai, kad šie breketai nekeičia spalvos ir nesitepa geriant kavą, juodają arbatą ar kitus dažančius maisto produktus.
  • SmartClip™ SL3 beligatūriai breketai. Šie naujos kartos breketai išsiskiria tuo, kad vietoj mažų gumos žiedų naudojama efektyvi ir patogi spaustukų sistema. Dėl savo unikalios sistemos šie breketai vadinami beligatūriais. Ortodontui lengviau pakeisti ortodontinius lankus, todėl sugaišite mažiau laiko stomatologo kėdėje.
  • Incognito™ ortodontinės kabės. Šios kabės yra visiškai nematomos, nes yra tvirtinamos prie vidinės dantų pusės. Šios kabės itin plokščios, jos tarsi apgaubia dantis. Šių kabių efektyvumas ir priežiūra visiškai nesiskiria nuo kitų kabių.

Vienas atsakymas į “Efektyviausi dantų tiesinimo būdai”

  1. Tomas says:

    Iš savo patirties galiu pasakyti, jog pats efektyviausias dantų tiesinimo būdas yra naudojant kapas. Tai labai patogus būdas todėl visiems jį rekomenduoju https://www.gostautoklinika.lt/paslaugos/dantu-tiesinimas-kapomis/

Rašyti komentarą