Kaip įrengti jaukią laiptinę namuose

parašė , 2018-10-16 23:18

Namų ir daugiabučio laiptinė skiriasi kaip diena ir naktis, visgi jeigu namuose atsiranda nauji mediniai laiptai, jaukumas jau garantuotas. Tačiau dar galima pagalvoti ir apie tai, kaip tuos laiptus ir laiptinę galima paversti jaukesne. Štai keletas patarimų.

Akcentas medžiui ir apšvietimas

Visų pirma, jeigu jau jūsų namuose atsiranda toks nuostabus dalykas kaip mediniai laiptai, tai reikėtų pasistengti tai įvertinti ir laikytis nuosaikumo principo. Kad ir kaip dekoruosite tą laiptinę, atsiminkite, kad mediniai laiptai yra natūralus ir pagarbos vertas dalykas, tad turite pasistengti jų neužgožti. Tiesiog pačių laiptų. Gal tą tuštumoje atsirandantį aidą ir norėsis panaikinti, bet iš esmės patys mediniai laiptai turėtų likti kaip svarbiausias dalykas. Geras būdas paryškinti tiesiog pačių laiptų grožį ir simetriją – sukurti tinkamiausią apšvietimo sistemą. Pavyzdžiui, tai gali būti lemputės laiptų pakopose arba galbūt lemputės, esančios sienoje, ir einančios ritmišku laiptuotumu.

Gėlės laiptinėje

Verta paminėti, kad taip pat galėtų atsirasti ir gėlės laiptinėje. Jos gali būti laiptų aikštelėje, tačiau jos turi būti ne tokio dydžio, kad būtų sunku praeiti. Nepamirškite, kad svarbiausia visgi laiptų funkcija yra patogus judėjimas tarp aukštų, jeigu laiptinėje padėtos gėlės ant judėjimo ploto, tuomet yra negerai. Dar galime jas dėti ant tam tikrų lentynėlių. Daug kas mėgsta dėti gėles ant palangių, tačiau tai yra blogas dalykas, nes tokios gėlės tiesiog užstoja šviesą. O šviesos mums Lietuvoje visiems labai reikia.

Lentynos su knygomis laiptinėje

Geriausia būtų neapkrauti nei laiptų nei laiptinės kažkokiais daiktais, kurie neva puoštų. Reikėtų galvoti apie kitka. Apie tokią puošybą, kuri tiesiog netrukdytų judėti, praeiti. Geras pasirinkimas – lentynos ant sienų ir ant tų lentynų sudėtos knygos. Knygos turi gražią geometriją, kažkiek susišaukiančią su laiptų formomis. Todėl jos gali kurti intelektualių gražių namų įspūdį, estetišką dėl savo geometrijos, tik reikia mokėti tą daryti.

Iš aukšto žvelgiantys portretai

Ant sienų žinoma galima kabinti ir paveikslus. Jeigu norite keisto įspūdžio, gal net šiek tiek mistinio – puikiai tiks ant sienų sukabinti portretai. Tie portretai žvelgs į jus tarsi gyvi veidai, ir tai bus malonus dalykas, bei gražus.

Kilimas ant laiptų – kada jo reikia

Kai kurie žmonės ant laiptų tiesia ilgą kilimą, kuris gražiai nusikampuoja žemyn. To nereikėtų daryti, jeigu turite labai siaurus laiptus, arba jeigu pati medžiaga, iš kurių jie padaryti, yra verta dėmesio.

Rašyti komentarą