Ar padarėte namų darbus renkantis dantų implantus?

parašė , 2018-06-24 15:27

Nobel biocareMokykloje ir universitete išmokome daryti namų darbus – šis įgūdis praverčia ir vėliau, pavyzdžiui, planuojant rimtesnius pirkinius. Yra protinga nepasikliauti marketinginiais pažadais, todėl dažnai apsimoka skirti laiko informacijos paieškai, atsiliepimų ir apžvalgų skaitymui, bandant objektyviai įvertinti, kas tiesa, o ką geriau vertinti apdairiau.

Prie brangesnių pirkinių galėtume priskirti ir dantų implantus, ypač jei pacientui reikalinga protezuoti ne vieną, o daugiau prarastų dantų. Implantų rinkoje taip pat netrūksta pasirinkimų bei gražių reklamų, tai kaip išsirinkti?

Nors pasaulyje implantų gamintojų yra keli šimtai, Lietuvoje odontologijos klinikos siūlo kur kas mažiau pasirinkimų. Dominuoja Šveicarijos, JAV, P. Korėjos ir Izraelio gamintojai. Tiesa, implantai gaminami nebūtinai toje pačioje šalyje, kur registruotas gamintojas. Implantų pagaminimo vieta išties svarbi vien dėl to, kad turi įtakos ir kainai. Kaip taisyklė, brangiausiai kainuoja dantų implantai, pagaminti ekonomiškai labiau išsivysčiusiose valstybėse, pavyzdžiui, Švedijos bei Šveicarijos gamyklose. Čia žymiausi gamintojai – „Straumann“ ir „Nobel Biocare“, galintys pasigirti ilgamete sėkmės istorija, siekiančia kelis dešimtmečius. Abi kompanijos ypač daug dėmesio skiria medicininiams tyrimams, technologijų tobulinimams, turi atstovybes kone visame pasaulyje ir duoda garantiją visam gyvenimui.

Ypač daug kompanijų, gaminančių implantus, yra įsikūrusios Azijoje. Be to, Azijoje gaminami implantai yra ir pigesni, tačiau juos gaminančios kompanijos yra ganėtinai jaunos, tad negali pasigirti sėkmingų implantacijų pavyzdžiais, skaičiuojančiais dešimtmečius. Reikia suprasti, kad didžioji implanto kaina susidaro būtent iš milžiniškų sąnaudų bandymams, tyrimams ir mokymams, nors pačio titaninio varžtelio medžiagų savikaina santykinai yra visai nedidelė.

Galite būti tikri, kad odontologijos klinikos kruopščiai renkasi, su kuria implantų sistema dirbti ir dažniausiai pasirenka tik vieną gamintoją. Pasirinkimo kriterijų yra tikrai ne vienas: patogumas dirbti, patikimumas, gamintojo reputacija, implantų kaina. Taigi pacientui realiai tenka rinktis ne implantų gamintoją, o jį atstovaujančią kliniką ir įsivertinti, ar jam tinka jos siūlomi variantai. Taigi teks apsispręsti, ar norima rizikuoti taupant mažiau žinomo gamintojo implantams, ar sumokėti daugiau, bet būti garantuotam, kad implantas prigis su 99% tikimybe. Bet kuriuo atveju rekomenduotume labiau dėmesį kreipti į odontologų kvalifikaciją ir jų patirtį implantacijoje.

Rašyti komentarą