Poveikis besikeičiančio oro ant sodų ir augalų

parašė , 2013-01-06 07:42

Oras visada būdavo tema pasikalbėjimo Britanijoje, jos mūsų nacionalinės dvasios dalyje. Niekas neruošia mūsų kraštutinumams orai Palangoje, retkarčiais mesto į mus, būti tuo srautingas lietus, skersvėjis, karštis ar sniegas ir šaldymo kamera. Ši žiema yra jokia išimtis, nepaprastai švelni iki vasario pradžios, kai šaltis iš tikrųjų trenkėsi su didžiuliu orai Palangoje priekiu, įeinančiu nuo Sibiro su visu šaltu faktoriumi, susietu su ta šalta sritimi.

Kur mūsų sodai yra sudominti, švelni žiema apgavo mūsų kamelijas į žydėjimą anksti, mano pirmas išėjo į žydėjimą lapkričio pradžioje, ir tai paprastai laukia iki pabaigos kovo. Keli gerai žydi ir yra dabar apdengti avies vilna pastangose neleisti šalčiams gadinti pumpurus, atidarytos ir pusiau atidarytos gėlės yra nuniokotos. Jie nėra vieninteliai augalai, kurie kentės. Mano Lavendula pinnata, švelni levanda, kurią aš iš pradžių ieškojau Kipre, pradėjo žydėjimą iš naujo gruodį ir buvo apimtas mėlynuose smaigaliuose sausį, tai yra krūmas, kuris mėgsta karštą Viduržemio jūros saulės šviesą! Visų sutikimu aš tikrai gyvenu Londono priemiestyje, tokiu būdu mikro klimatas yra šiltesnis negu likusi dalis šalies, bet tai neįprasta. Ar tai prasiskverbia, yra kitas klausimas, kadangi tai turės paimti savo galimybes lauke, kadangi aš neturiu šiltnamio.

Šaldymo kamera nėra vienintelis laikas metų, kurie sukelia sąmyšį orai Palangoje. Labai šiltas pavasaris kaip praėję metai, kai Gali buvo geriausias “vasaros” mėnuo, sukelia augalus per greitai ir ne laiku. Tai daro gyvenimą labai sudėtingą peizažui ir sodo projektuotojams, kadangi žydintys sezonai yra dabar tiek sugedę, kad mūsų rūpestingai suplanuoti sodinimo planai gali atrodyti ganėtinai keisti, kai ryškūs rudens tonai pradeda kėsintis į vasaros pradžioje paletės vėsų. Klientai taip pat pasirodo sudėtingame paimti, kuriame mes dedame velėną tiesiai iki Kūčių švelniame ore! Dar kitas skambės, kad panaikintų paskyrimą su jų projektuotoju, kadangi jie yra snigti. Iš tikrųjų aš mėgstu pamatyti nuostabias formas, sukurtas sniego ant augalų ir medžių, ir naudinga pamatyti baltosios tamsos sodą, kad įvertintų struktūrą sodo viduje. Stiprios architektūrinės ypatybės yra pamatytos su dideliu aiškumu.

Kas nėra taip malonu sodo projektuotojui pradžioje statymo, dirba sode ties minus temperatūra su stipraus vėjo šalčio faktoriumi. Užšaldyti pirštai ir kojos pirštai gali privesti prie paskubomis padaryto darbo, kažkas, kad paspruktų iš šalčio. Geltonų žymeklių, panaudotų paženklinime naujų sienų ir ypatybių, šalčio jų skardinėse, ir dalies, nevairuos į užšaldytą pagrindą. Bet poreikis turi. Pliki pagrindiniai genėjimo augalai yra apie būti tiekti, tokiu būdu tranšėjos turi būti paruoštos ir paruoštos priimti augalus, kai tik orai Molėtuose sušildo pakankamai. Naujos sienos gali būti pergalvotos, kompostas susivienijo paruoštas planams būti įtaisytas viršuje pavasarį. Šaltis padės sudaužyti dirvožemį, kad padarytų gerą trapų priemolį.

Rašyti komentarą