Dvejoms įmonėms plėsti veiklos apimtis padėjo verslo paskola

parašė , 2020-04-02 21:29

Lietuvoje yra ne mažai sezoninių verslų, kurie daug priklauso nuo metų laiko ar švenčių dienų. Norint gerai išvystyti tokį verslą dažnai tenka ruoštis iš anksto, įsigyti prekių, gamybai reikalingą įrangą, numatyti rinkodaros sklaidą, susirasti darbuotojus. Vasaros sezonas trunka kelis mėnesius, todėl reikia turėti iš anksto parengtą planą, kaip tinkamai jį išnaudoti, aplenkti konkurentus ir gauti kuo didesnę piniginę grąžą.

Sezoninis kepsninių ir grilių verslas

Šio verslo įkūrėjas Mindaugas sako, jog aktyviausia prekyba yra vasaros metu. Kad tinkamai pasiruošti pikui, prekes tenka užsakinėti žiemą, o trūkstant apyvartinių lėšų išeitis tampa verslo paskola. Prekių atkeliavimo laikas iš Afrikos ar Amerikos yra gan ilgas, todėl jomis rūpintis reikia iš anksto. Žiemą ne visada buvo tam lėšų, tačiau Mindaugas nemažino prekybos mastų ir pasinaudojo paskola. Ilgainiui jis išplėtė savo veiklą ir šiuo metu internetinėje parduotuvėje kepsninėmis ir jų priedais prekiauja ištisus metus. Sėkmingai įvedė į rinką naują gaminį – saugią keramikinę kepsninę „PRO Flame“.

Turkiškos užkandinės Vilniuje

Vilniuje veikiančių dviejų kebabinių savininkui turkui Sinanui plėstis taip pat padėjo verslo paskola. Jis jau 4 metus užsiima užkandinių verslu ir planuoja Lietuvoje atidaryti dar 5-7 kebabines. Sinanas viską pradėjo nuo nulio, neturėdamas jokių investicijų. Jis dirbo kitose užkandinėse kelerius metus, paskui nusprendė atidaryti savo. Verslininko tikslas, kad lietuviai susipažintų ir paragautų tikrų, turkiškų kebabų, kurie yra gaminami klientui matant, iš kokybiškų produktų.

Pradžioje Sinanas skolinosi iš savo draugų ir atidaręs pirmąją užkandinę, netruko grąžinti skolą. Po metų norėjo plėstis ir šį kartą pasinaudojo verslo paskola iš finansavimo įmonės „Noviti Finance“. 10 000 eurų kreditą gavo labai greitai ir buvo patenkintas, kad galėjo iš karto investuoti lėšas ir atidaryti antrą kebabinę. Verslininko nuomone, imti paskolą labiau apsimoka negu taupyti ir naudoti savo lėšas, nes taupymas užima daug laiko, o paskola leidžia pinigus „įdarbinti“ iš karto.

Jeigu verslo modelis teisingas, dirbama sąžiningai, klientai yra patenkinti, tai didinti veiklos apimtis – pasiteisinantis sprendimas, kuris ilgainiui atsiperka.

Rašyti komentarą