Sugedusi orkaitė gali sugadinti jūsų maistą

parašė , 2019-01-12 13:04

Orkaitės tvarkymasKai pašaunate kepti pyragą, o po valandos atėjusi randate žalią tešlą, suprantate, kad bus jums reikalingas orkaičių remontas Vilniuje. Iš tiesų, orkaitės gedimas yra tikras prakeiksmas kiekvienam gaminti mėgstančiam ar nuolat vaikų mityba besirūpinančiam žmogui. Ką gali baisiausio padaryti jūsų orkaitė, kai ji sugenda, su jūsų gaminamu maistu?

Prisvilins

Kartais maistas prisvyla ir be jokių papildomų gedimų, tiesiog kepame ne taip, kaip reikėtų. Ne toje temperatūroje, ne tuo režimu ar neįpylę aliejaus, riebalų, nepatiesę kepimo popieriaus, folijos, ir pan. Taigi, prisvilęs maistas pirmiausia jums asocijuosis su maistu, kurį sugadinsite dėl savo neišmanymo. Gal net pirmuosius kartus ir nesuprasite, kad kaltinti turite ne save, o sugedusią orkaitę. Tačiau pastebėję tendenciją, suprasite, kad čia kažkas negerai su orkaite, greičiausiai, yra visada nustatoma per aukšta temperatūra ir jos neina pakeisti. Beje, maisto prisvilimas gali sukelti ant kojų ne tik visus namus, bet ir saugos tarnybas, jeigu yra dūmų detektorius, į kurį reaguoja spec. tarnybos.

Paliks neiškepę viduryje

Kita bėda, tai gali būti, kad maistas nors ir keps ilgai, bet apkeps visi kraštai, taip sakant, išorė, o vidus liks neiškepęs. Taip bus dėl per mažos temperatūros. Jeigu orkaitė dėl gedimo negali užtikrinti reikalingos aukštos temperatūros, tai taip tikrai gali nutikti. Tad jūsų tikslas būtų užtikrinti, kad viskas būtų tikrai gerai.

Išvis nekeps

Pačioje pradžioje aprašytas atvejis – tai situacija, kada orkaitė išvis nekepa, kadangi nėra temperatūros. Tuomet sukyla pyktis, bet galbūt toks gedimas mažiau žalingas maistui nei per žema temperatūra arba prisvilinimas. Galima tiesiog tuomet maistą nešti išsikepti pas kaimynus, bandyti kepti mikro bangų krosnelėje ar ant keptuvės (jeigu tai įmanoma) arba užšaldyti, padėti į kamerą, ir sekantį kartą kepti jau tik tuomet, kai bus sutaisyta orkaitė. Žinoma, vos tik pamačius, kad kažkas sugedo, reikia nedelsiant kreiptis į taisytojus ir ten padaryti tai, kas reikalinga.

Suteiks blogą kvapą

Kaip tai įmanoma, paklausite? Jeigu pats pyragas ir neprisvils, jis vis tiek gali atsiduoti svilėsiais ir išsilydžius plastmase tuo atveju, jeigu lydysis ir ges kažkas kitas viduje. Susprogdins maistą blogiausiu atveju tik tuomet, jeigu yra problemos su dujomis. Tiesa, tai jau pats pavojingiausias atvejis ir linkime, kad taip nenutiktų. Dujinių viryklių savininkai visuomet turėtų prižiūrėti, kad viskas būtų gerai.

Rašyti komentarą