Skirtingi odos tipai ir jų priežiūra

parašė , 2016-09-03 23:42

Ką esat girdėję apie skirtingus odos tipus, ką apie tai žinote? Ar kada nors dermatologas Vilniuje apie tai su jumiskalbėjo? Odos problemos pasireiškia jau nuo paauglystės, kai kam jos tęsiasi visą gyvenimą. Blogasdermatologas Vilniuje vos pamatę spuoguotą odą (arba patiriančią kitą negalvimą) ims kaip ant eksperimentinės pelės ant jūsų odos bandyti įvairiausią kosmetiką, išrašydamas tai vienų, tai kitų odos priežiūros preparatų. Galiausiai, jeigu geras dermatologas Vilniuje pamatys jūsų odą, jis pasakys pirmiausia, kokia apskritai jos yra terpė, kas jai kada išvis tinka, kas netinka, ir t. t. Taigi, jeigu norite, kad jums būtų paskirta tinkama kosmetika ar gydomosios priemonės, pirmiausia turite išsiaiškinti, koks yra jūsų odos tipas.

Riebi oda

DermatologasRiebi oda yra tikrai problematiška, bet ypatingai tada, kai ji netinkamai prižiūrima. Didžiausia klaida – bandymas pašalinti odos riebumą netinkamomis, drastiškomis priemonėmis. Pavyzdžiui, žmonės gali valyti odą spiritu, nes tai puikiai pašalina nešvarumus. Arba plauti muilu. Tačiau iš tiesų tokios priemonės be galo sausina odą. Ją išsausinus oda gauna signalą, kad trūksta drėgmės, ir kad reikia jos gauti. Tada darbščios riebalų liaukos ima ir pagamina dar daugiau riebalų negu prieš tai, juos iššauna į odos paviršių, ir taip oda apsisaugo nuo sausros, o mums ji atrodo dar labiau riebi negu prieš imantis valymo. Taip pat riebi oda labai kemša poras, ir dėl to atsiranda spuogai, inkštirai. Jeigu žmogus dar savo pirštais bando spausti spuogus, tai jie gali "išsisėti" ant viso veido. Su šia oda reikia elgtis atsargiai ir naudoti tik dermatologo (gero) parekomenduotas priemones.

Sausa oda

Sausai odai labiausiai reikia gero drėkinimo. Tam reikia gerų veido kremų. Tačiau kremas drėkina tik pirmąjį viršutinį odos (epidermio) sluoksnio. Tam, kad būtų gilesnis drėkinimas, reikia geros drėkinančios kaukės, taip pat serumo.Prausikliai taip pat negali būti labai sausinantys, nes tada oda netgi ims pleiskanoti. Mišri oda pasižymi ir sausos, ir riebios odos požymiais.

Brandi oda

Šiai odai reikia kuo daugiau drėkinimo, reikia vengti saulės, kuri džiovina odą. Brandžiai odai neužteks vien paviršiuje veikiančių kremų. Šiek tiek padėti gali giliau prasiskverbiančios kaukės, serumai, taip pat drėkinimas iš vidaus – skysčių vartojimas. Galų gale, turint reikalų su brandžia oda, galima pagalvoti ir apie plastinę chirurgiją, siūlančią drėkinti odą iš giliausių sluoksnių.

Vienas atsakymas į “Skirtingi odos tipai ir jų priežiūra”

  1. Gina says:

    Realiai kai pradėjau vartoti Amway kosmetiką tai oda labai smarkiai atsigauna. Vartoju jau kelerius metus ir tikrai labai visiem rekomenduoju. Perku internetu iš čia: kainos

Rašyti komentarą