Skausmas krūtinėje : kas jį sukelia?

parašė , 2020-07-26 12:41

Pajutus skausmą krūtinėje pirmiausia pagalvojama apie širdies darbo sutrikimus, tačiau šio skausmo priežastys gali būti labai įvairios. Žinoma, bet kuriuo atveju skausmas krūtinėje neturi būti ignoruojamas, tačiau naudinga žinoti, kokios priežastys jį gali sukelti. Taigi, kokios jų yra pačios dažniausios?

Stenokardija

Tai yra diskomforto jausmas krūtinės srityje, kuris atsiranda dėl deguonies trūkumo širdies raumenyse (dažniausiai taip nutinka dėl aterosklerozės, lemiančios kraujagyslių susiaurėjimą). Stenokardija įprastai pasireiškia spaudimo, sunkumo ar tempimo simptomais, kurie yra juntami už krūtinkaulio. Skausmas taip pat gali plisti į kaklą, gerklę ar rankas.

Miokardo infarktas

Miokardo infarktas – tai negrįžtamas širdies raumens pakenkimas, atsirandantis dėl suprastėjusios kraujotakos. Pacientai gali jausti sunkumą krūtinės ląstoje, skausmas gali apimti gerklę, pečius ir rankas. Be šių simptomų taip pat gali pasireikšti gausesnis prakaitavimas, silpnumas ir nuovargis.

Plaučių uždegimas

Skausmas krūtinėje taip pat gali būti susijęs ir su plaučių uždegimu: dėl į plaučius patekusių mikroorganizmų plaučių alveolėse susikaupia uždegiminio skysčio ir ląstelių. Plaučių uždegimas įprastai pasireiškia ne vien tik skausmu krūtinėje: šiam sveikatos sutrikimui būdingas šaltkrėtis, kosulys, dusulys, pakilusi kūno temperatūra, ir t.t.

Pleuritas

Pleuritas – tai sveikatos sutrikimas, kurį sukelia įvairūs mikroorganizmai arba jų toksinai. Pacientai, sergantys pleuritu, dažniausiai skundžiasi kosuliu, aštriu skausmu krūtinėje, karščiavimu, oro trūkumu, ir t.t. Pleurito simptomai dažniausiai pasireiškia sergant tuberkulioze arba plaučių uždegimu.

Perikarditas

Tai – išorinės širdies sienelės uždegimas, kuris pasireiškia skausmu krūtinės ląstoje. Pacientai dažniausiai skundžiasi aštriu skausmu už krūtinkaulio, skausmas gali paaštrėti kosint ar atsigulus. Juntamas skausmas įprastai yra pastovus (nepriklauso nuo fizinio krūvio intensyvumo).

Gastreozofaginis refliuksas

Gastreozofaginiam refliuksui yra būdingas ne vien tik skausmas krūtinėje, bet taip pat ir įvairūs kiti tipiški simptomai: pacientai gali skųstis padidėjusiu seilių išsiskyrimu, deginimo jausmu ir rėmens ėdimu. Taip pat gali pasireikšti pykinimas, vėmimas ir gausesnis prakaitavimas.

Krūtinės ląstos trauma

Patirtos traumos – taip pat gana dažna skausmo krūtinėje priežastis. Skausmas krūtinės srityje gali būti juntamas dėl lūžusių šonkaulių, raumenų patempimų ar sumušimų. Kartais nutinka ir taip, kad patirtos traumos yra greitai užmirštamos, o skausmas pasireiškia praėjus kelioms dienoms.

Raumenų skausmai

Kartais nemalonūs simptomai krūtinės srityje yra susiję su raumenų skausmu: šie simptomai yra būdingi tiems pacientams, kurių raumenys yra labai jautrūs (juose formuojasi skausmo taškai ir mazgeliai). Skausmas gali būti juntamas po patirtų traumų, raumenų patempimų, ir t.t.

https://www.osteomedika.lt/

Rašyti komentarą