Prie namo remonto prisidėjo greitieji kreditai

parašė , 2016-05-21 18:55

Didelė būsto paskola, greitas kreditas, du metai intensyvaus darbo be poilsio, iškeistas laisvalaikis ir sumažėjęs draugų ratas, bet laiminga šeima – tokia kaina kainuoja Tomo namas. Jaunas vyras sako, kad nuo vaikystės turėjo vieną svajonę. Tai – namas. Turėti didelį jaukų namą ir gražią šeimą. Tai viskas, ko jis norėjo, ir vaikystėje net neįvertino, kaip sunkiai dėl to dirbo ir kovojo jo tėvai. Tarsi jiems viskas būtų nukritę iš kažkur, iš dangaus turbūt. Dabar Tomas žino, kad gauti tokius dalykus yra labai sunku. Jis ir pats nieko neturėtų, bet buvo draugų, kurie patarė. Pradėdamas statybas Tomas net neįtarė, kad nepakaks santaupų ir pirmosios įmokos iš banko, kad dar bus reikalinga ir greita paskola, ir visų šeimos narių parama.

Tomai, kaip skaičiavai namo statybų kainą? Ar sutapo skaičiavimai, ar smarkiai apsirikau?

Kreditas greitai jo ieškantiemsApsirikau taip, kad jau labiau net turbūt neįmanoma buvo apsirikt. Bet kartu ir labai džiaugiuosi, kad taip nutiko. Jeigubūčiau žinojęs, į kokius sunkumus keisis, kad man bus reikalingas net greitas kreditas – velniai žino, gal būčiau atsisakęs tos savo svajonės. Todėl dabar gal tiesiog leisčiau maloniai ir prabangiai laiką kur nors pajūryje, gyventume vis dar nuomojame bute, o aš galvočiau, kodėl vieni žmonės turi savo namą, o kiti neturi. Aš apsirikau net ne dvigubai, o maždaug keturis kartus. Jeigu galvojau, kad viskam užteks kokių 50 tūkstančių eurų, tai dabar jau esu sukišęs 150 tūkstančių, ir matau, kad pilnam pabaigimui reikėtų dar kokio 100 tūkstančių. Tai yra beprotiški pinigai. Aš niekaip neįsivaizduoju, kaip žmonės tokius pinigus išvis sutaupo ir uždirba. Juk yra žmonių, kurie dar ne tik tą brangų namą nusiperka, apmoka statybas, bet dar ir nusiperka sklypą kur nors Vilniuje, centre, kokiame nors Žvėryne. Tai yra kosmosas, tokie pinigai.

Iš kur tau pavyko gauti tų pinigų? Papasakok, kaip klojosi.

Pirmiausiai turėjau santaupų, kurias uždirbau per du metus. Bet tada dirbau taip maždaug neskubėdamas, nebuvo man labai svarbu, kaip aš ten juos uždirbu. Tiesiog vat buvo toks laikas, kai taupiau namui. Paskui, kaip ir planavęs, ėmiau didelę būsto paskolą. Ji išseko dvigubai greičiau nei planavau. Tai tada jau greitas kreditas atėjo į pakalbą. Irgi toks visai nemažas. Galiausiai pinigų prašiau giminių, ir jie man paskolino.

Rašyti komentarą