Prezervatyvai: privalumai ir trūkumai

parašė , 2015-02-16 14:48

Kiekvienas, gyvenantis aktyvų lytinį gyvenimą, susimąsto, kokia kontracepcijos priemonę rinktis, kad ją būtų patogu naudoti, ir ji maksimaliai apsaugotų nuo neplanuojamo nėštumo. Viena populiariausių kontracepcijos priemonių – prezervatyvai, tačiau, ar jie turi pranašumą prieš kitas kontracepcijos priemones?

Prezervatyvų privalumai:

PrezervatyvaiVienas didžiausių prezervatyų privalumų yra tai, kad jie apsaugo ne tik nuo neplanuojamo nėštumo, bet ir nuo lytiškai plintančių ligų. Kol kas tai tėra vienintelė kontracepcijos priemonė, galinti apsaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų.

Jiems nereikia jokio recepto, prezervatyvai nekenksmingi sveikatai ir neturi įtakos vaisingumui. Kartais, tačiau taip nutinka labai retai, žmonės būna alergiški lateksiniams prezervatyvams, tačiau ir tokiu atveju yra išeitis – galima naudoti kitokių medžiagų prezervatyvus.

Prezervatyvų galima nusipirkti prekybos centruose, vaistinėse arba internetu (pvz. sargiai.lt internetinėje parduotuvėje), ir jų pasirinkimas šiandien tikrai labai platus.

Sargiai gali būti naudojami tiek turint pastovų partnerį ar partnerę, tiek ir neturint. Prezervatyvus, priešingai nei spermicidus, galima naudoti nuolat, net ir mylintis kasdien, ir tai neturės jokio poveikio sveikatai.

Prezervatyvų galiojimo trukmė tikrai ilga – maždaug 2 metai.

Jų veiksmingumas pakankamai didelis, tačiau juos itin svarbu naudoti teisingai.

Prezervatyvų trūkumai:

Kai kurie vyrai teigia, kad prezervatyvai mažina pojūčių intensyvumą lytinių santykių metu, tačiau tokiais atvejais galima naudoti plonesnius prezervatyvus.

Norint apsisaugoti, reikalingas pasiruošimas – trumpam tenka atitrūkti nuo partnerės ir užsimauti prezervatyvą, o vėliau reikia rūpintis jo išmetimu.

Hormoninė kontracepcija tikrai veiksmingesnė nei prezervatyvai.

Jie ne visada naudojami teisingai, taigi, jų apsauga sumažėja. Pavyzdžiui, kai kurie vyrai pratę prezervatyvų pakuotę atplėšinėti dantimis, o taip galima pažeisti patį prezervatyvą.

Svarbu išsirinkti patikimos firmos prezervatyvus, pvz. Durex prezervatyvai.

Taigi, prezervatyvai, kaip ir bet kuri kita kontracepcijos priemonė, turi savų privalumų ir trūkumų. Kaip rodo apklausos, šiandien tai yra pati populiariausia apsisaugojimo priemonė. Prezervatyvų kaina mėnesiui, lyginant su kitomis kontracepcijos priemonėmis, yra labai panaši, o efektyvumas mažesnis nei hormoninės kontracepcijos, tačiau didesnis nei spermicidų.

Nors kai kurie vyrai nusiteikę prieš prezervatyvus, tačiau visai be reikalo: šiandien galima pasirinkti ir plonesnius prezervatyvus, kad pojūčiai sekso metu būtų stipresni. Neverta jaudintis, kad plonesni prezervatyvai gali lengviau suplyšti – jie visi yra testuojami, ir jų patikimumas nesumažėja, jei prezervatyvai gaminami iš plonesnės ar storesnės medžiagos. Taigi, rinktis tikrai yra iš ko, ir tikrai galite atrasti mėgstamiausius.

Rašyti komentarą