Kokią fasado apdailą rinktis?

parašė , 2017-04-17 18:33

Kai namas jau pastatytas, dar lieka fasado apdaila. Kai kurie žmonės, statantys savo nuosavus namus, arba pramoninius pastatus, jau šauna šampaną tada, kai gali į pastatą tiesiog atsikraustyti. Kiti gi sako, kad namas bus pilnai baigtas tik tada, kai bus atliktas ir pilnas fasado dekoras. Pastarasis gali turėti įvairių variantų, tačiau dažniausiai tai jau būna suderinta su vietos architektais ir turi būti parašyta projekte.

Medis – ekologiška ir gražu

Gražus fasadasVienas iš populiariausių sprendimų, su kuriais atliekama fasado apdaila, yra dailylentės, medis. Kadangi dabartiniairąstiniai namai jau negali būti be šiltinimo, medienos gerbėjai dažnai šiltina namą iš išorės ir tuomet deda plokštę bei ant jos apdailą, tai būna būtent dailylentės. Pastarosios gali būti įvairių tipų, net ir tokios, kurios imituoja rąstus. Šiltinti iš išorės rąstinį namą apsimoka, nes nesumažėję erdvės viduje, be to, galima vis tiek kokią nori dėti fasado apdailą. O štai viduje, kur lieka tikrieji rąstai, gali pasidžiaugti kažkuo visiškai tikru ir autentišku.

Blokeliai – paprasta ir aišku

Taip pat fasado apdaila gali būti ir nedaroma. Pavyzdžiui, kai kurie savininkai, statantys namus iš blokelių, teigtų, kad jiems ta apdaila nebuvo ir nėra reikalinga. Jeigu žmogui tinka tokie variantai, tuomet gal ir gerai. Apskritai, statybiniai blokeliai su tuščiais oro burbuliukais yra puiki statybinė medžiaga, kadangi ji iškart suteikia ir puikią temperatūros izoliaciją, juos labai lengva naudoti statyboje, ir jie yra labai tvirti. Tačiau tai gana brangi statybinė medžiaga.

Raudonos plytos ir senovinė autentika

Kai kuriems norisi, kad namai būtų autentiški, senoviniai. Tada renkamasi raudonų plytų žaliava statyboms. Jos apskritai neturi labai gerų statybinių savybių ir naudojamos gana retai. Gal labiau tuomet, kai norisi tokios išskirtinės fasado apdailos ir nuorodos į senus laikus.

Mūrinis bunkeris

Kartais fasado apdailai pinigų neužtenka, tuomet dar viename sklype iškyla mūrinis pilkas bunkeris. Nors imdami statyti namą žmonės svajoja apie jo tobulą išvaizdą, tačiau galiausiai lieka gyventi pilkame bunkeryje su pilku tinku.

Rašyti komentarą