Kieto kuro katilai: pritaikymas ir veikimas

parašė , 2021-09-14 23:15

Lietuvoje kieto kuro katilai turi ilgą istoriją, kadangi namus daugybę metų buvo įprasta šildyti malkomis, anglimis, briketais ar durpėmis. Tiesa, rinkos galimybėms plečiantis, atsiranda naujų šildymo sprendimų, tarp kurių šiandien itin svarbią vietą užima dujiniai katilai. Nors pastarieji yra vertinami dėl savo patogumo, šie katilai kainuoja daugiau, be to, dujų kaina nuolatos kinta ir kelia gana daug klausimų.

Kieto kuro katilai – vienas pigiausių šildymo būdų

Kuro katilaiNuolatos augant dujų kainoms, kieto kuro katilai yra laikomi vienu pigiausių šildymo būdų, kuriam naudojamos medienos malkos, briketai ar akmens anglys. Lyginant su dujiniais katilais, kieto kuro naudojimas šildymo išlaidas leidžia sumažinti mažiausiai dvigubai. Iš kitos pusės, nereikėtų pamiršti, kad toks šildymo būdas reikalauja gana daug laiko ir jėgų, kadangi kietąjį kurą reikia parnešti namo, sandėliuoti, pats katilas turi būti dažnai kūrenamas, nepamirštant nuolatinių jo valymo darbų. Ekspertai primena, kad kieto kuro katilų negalima ilgesniam laikui palikti be priežiūros. Kitaip sakant, šaltuoju metų laiku tradiciniai kieto kuro katilai turi būti kūrenami kasdien.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš perkant?

Jei planuojate įsigyti kieto kuro katilą, būtina įvertinti techninius katilo parametrus ir gamintojo patirtį. Visuomet rekomenduojama rinktis žinomo gamintojo įrangą, kuri atitiktų aukštus kokybės reikalavimus. Taip būsite tikri, kad katilas veiks patikimai, bus saugus naudoti ir nekels papildomų rūpesčių. Būtina įvertinti ir katilo galią, kadangi skirtingo dydžio erdvėms reikalingi skirtingos galios katilai. Bendraukite su patikimas pardavėjais ir oficialiais tarptautinės rinkos atstovais, galinčiais jums suteikti visas kokybės garantijas.

Vienas dažniausių klientų reikalavimų – optimalus kainos ir kokybės santykis. Tiesa, katilų kainos gali stipriai svyruoti priklausomai nuo katilo tipo ir jo techninių savybių. Paprastos konstrukcijos, mažos galios kieto kuro katilas gali kainuoti vos kelis šimtus eurų, o automatizuotas, granulinis kieto kuro katilas pareikalaus ir kelių tūkstančių eurų. Tiesa, šios srities ekspertai pabrėžia, kad kaina neturėtų lemti galutinio sprendimo pirkti, kadangi svarbu įvertinti, kiek kainuos visa šildymo sistema, katilinės įrengimas ir kuras, pvz., dujinių katilų kaina yra didesnė, tačiau paprastai jų įrengimas reikalauja mažesnių išlaidų. Kad priimtumėte teisingą sprendimą, visuomet pasitarkite su pardavėjais, galinčiais racionaliai įvertinti jūsų poreikius ir pasiūlyti optimaliausią sprendimą individualiu atveju.

Rašyti komentarą