Kas tupi ant lango

parašė , 2017-03-16 17:39

Dažniausiai aliumininiai langai ir durys yra pramoniniuose pastatuose arba labai senuose. Jeigu kaime būdavo geras skardininkas, jis sugebėdavo padaryti kone stebuklus su žmonių namais ir langais. Tačiau ką galima pasakyti apie žmones ir padarus, kurie tupi ant tų palangių namuose? Kas nuolat sėdi prie lango?

Katės

Langai ir durys gera kainaLabai dažnas vaizdas ir reginys žiemą – katė, sėdinti ant lango. Katė yra labai šoklus ir lankstus gyvūnas, todėl ji bet kada gali atsirasti ant palangės ir ten prisėdusi vykdyti savo veiklą – žiūrėti. Kartais būdamas namie gali išgirsti katę kalenant dantis. Taip ji reaguoja į medžiuose tupinčius paukštelius, į visokius kitokius padarus, kurie bus pastebėti per langą. Nuostabu tai, kad net esant pridėta įvairių daiktų ant palangės, katė vis tiek lengvai išlaviruoja tarp jų ir gali gauti, ko nori. Tai lemia katės kūnas, kuris yra labai lakstus, o jos kailyje yra daug ilgų plaušelių, tarsi savotiškų „ūsų“, kurie surenka informaciją apie aplinką ir gali nustatyti koordinates, kur statyti koją. Katės labai smalsios, o taip pat turinčios daug genų, lemiančių norą ištrūkti į lauką ir medžioti. Todėl nesvarbu, ar tai bus medinė plati palangė, ar siaura šalta aliuminio palangė – ji visada norės į lauką ir norės pasižiūrėti, kas ten vyksta. Todėl ją dažnai matysime sėdinčią ant palangės.

Maži šunys

Kartais šeimininkai leidžia numaldyti smalsumą ir mažiems šunims, užkeldami juos ant palangės. Taip ant palangės sėdėti mėgsta taksai, jorkšyro terjerai, pinčeriai. Tik šeimininkams derėtų būti atidiems ir nekelti ten šuniukų, kurie yra kvaili ir gali nukristi. Be to ir palangė turėtų būti platesnė, kad būtų daugiau vietos ir būtų galima patogiau įsitaisyti.

Augalai

Kitas vaizdas, kurį dažnai pamatysime pas žmones ant palangės – įvairūs augalai. Juk nėra kitos tokios patogios vietos pastatyti kambarinę gėlę ar vazoną su prieskoniais negu ant palangės. Aišku, tai paskui užstoja daug šviesos, tačiau augalai labai pagražina namus, filtruoja deguonį, o būdami ant palangės jie gauna daugiausia saulės.

Vienas atsakymas į “Kas tupi ant lango”

  1. Emilija says:

    Mane tai baisiai erzindavo, kai tupėdama ant palangėsmūsų katė visą stiklą nuterlioja tapšnodama langą, pamačius ką nors lauke. Nespėji valyt. Ieškojom kur nukreipt dėmesį jos ir nupirkom kelias draskykles katei savo. Tai galiu pasakyt, kad investicija tikrai atsipirko, dabar žymiai dažniau po tas savo draskykles su žaislais laipioja, negu ant palangės 🙂

Rašyti komentarą