Kaip kovoti su trumparegyste?

parašė , 2013-04-18 09:52

Kontaktinis lęšis, kitaip nei akiniai, dengia akies obuolio paviršių ir nuo akies paviršiaus jį skiria tik ašaros sluoksnis. Šioje sistemoje akies raumenys dirba taip pat, kaip sveikoje akyje, yra treniruojama susilpnėjusi akomodacija, esanti viena iš trumparegystės progresavimo priežasčių. Tokiu būdu esant trumparegystei kontaktiniai lęšiai yra ne tik regėjimo korekcijos, bet ir gydymo priemonė.

Lyginant su akiniais, kontaktiniai lęšiai kaip korekcijos priemonė turi daug rimtų pranašumų:

  • Akys gauna bet kokią kontaktinių lęšių jėgą, tai yra, galima visiška arba beveik visiška bet kurio lygio trumparegystės korekcija.
  • Lęšiai gerokai mažiau sumažina daiktų vaizdą nei akiniai, todėl nešiojant lęšius daiktai atrodo stambesni.
  • Nešiojant lęšius, kitaip nei akinius, regėjimo laukas yra platesnis, o vaizdo ryškumas ir kontrastingumas – didesnis. Pacientai, kurių trumparegystė silpna arba vidutinė, nešiojantys kontaktinius lęšius sako apie visai kitą gyvenimo kokybę su jais nei su nešiojant akiniais.
  • Kenčiant nuo astigmatizmo naudojami specialūs (toriniai) multifokaliniai lęšiai, kurie aprūpina, kad regėjimo aštrumas būtų didesnis, o lyginant su akiniais – nešiojimas patogesnis.

Šiuo metu trumparegiai galite įsigyti lęšius, keičiančius akių spalvą. Jie tiesiog gerina nuotaiką, o gerai nusiteikus praeina visos ligos.

Ką būtina daryti, norint išvengti galimų komplikacijų?

  1. Lęšio forma, jo tipas, optinė galia, medžiagos parametrai, priežiūros priemonės turi būti būti visada parenkamos specialisto apsilankius regėjimo kontaktinės korekcijos kabinete.
  2. Reikia būtinai laikytis kontaktinių lęšių naudojimosi taisyklių. Tai, visų pirma, higienos reikalavimai ir teisinga priežiūra.
  3. Atsiradus diskomfortui, akių paraudimui, jaučiant skausmą arba nuovargį, reikia apsilankyti pas gydytoją, kuris parinko jums lęšius, ne rečiau nei du kartus per metus.
  4. Patariama naudoti šiuolaikinius lęšius, o ne senos kartos lęšius. Naujieji silikono-hidrogeliniai lęšiai aprūpina reikalingą deguonies patekimą į akį. Naudojant dažnai keičiamus arba vienadienius lęšius išvengiama lęšių paviršiuje besikaupiančių ašarų nuosėdų.

Rašyti komentarą