Ką reikia žinoti apie plytelių klijavimą?

parašė , 2019-09-24 20:40

Plytelių klijavimas daugeliui yra aktualus, nes tai puikus pasirinkimas ne tik vonios kambaryje ar virtuvėje, bet ir hole, laiptinėje ir svetainėje. Renkantis tokią grindų ar sienų apdailą iškyla daug klausimų ir domina ne tik plytelių klijavimo kaina, bet ir kokio dydžio plyteles rinktis, kokios spalvos geriausiai tinka, ir kas atliks klijavimo darbus.

Plytelių darbaiTinkamo dydžio ir spalvų pasirinkimas – svarbus. Galima paisyti paprastų patarimų. Vienas iš jų padės pasirinkti tinkamą plytelių dydį mažose patalpose. Pagrindinis tikslas – vizualiai padidinti mažą erdvę. Norint pasiekti tokį tikslą, rekomenduojama rinktis mažo dydžio plyteles su smulkiu raštu ar rinktis šviesių spalvų vienspalves plyteles. Galima rasti ir su blizgesiu ar veidrodiniu atspindžiu. Jos taip pat puikiai tinka norint vizualiai padidinti patalpą. Jei plyteles norima klijuoti didelėje patalpoje, tai galima rinktis bet kokį plytelių dydį, spalvą ir raštus. Net ir labai didelės plytelės čia atrodys puikiai. Spalvos tiks nuo juodų iki baltų.

Kitas svarbus klausimas susijęs su tuo, kiek plytelių pirkti ir kokius klijus rinktis. Tikslių skaičiavimų nėra, todėl rekomenduojama skaičiuojant uždengiamą plotą pirkti didesnį kiekį plytelių. Tai reiškia, kad, jei naudojatės skaičiuoklėmis, kurios leidžia apskaičiuoti reikiamų plytelių skaičių, turite pirkti didesnį kiekį, nei rodo skaičiuoklė. Taip yra dėl to, kad gali tekti plyteles pjaustyti, kai kurios gali skilti ir pan. Nenumatytų atvejų tikrai pasitaiko, todėl verčiau pirkti didesnį kiekį. Renkantis klijus, reikia įsitikinti, kad tai yra tokie klijai, kurie skirti jūsų pasirinktų plytelių rūšiai. Tai svarbu, nes plytelės gali būti skirtos sienoms arba grindims. Gali būti skirtos paprastoms arba šildomoms grindims. Taigi, skirsis klijų sudėtis.

Toliau laukia dar vienas etapas – sužinoti, kokia yra plytelių klijavimo kaina. Išsirinkite kelis skirtingus klijavimo meistrus ir sužinokite, kokia kaina būtų jūsų atveju. Kaina priklauso nuo darbų apimties, meistro kvalifikacijos, kvadratūros, plytelių dydžio, ar reikės daug pjaustyti plytelių ir pan. Kaip jau supratote, tai individualu ir priklauso nuo daugelio kriterijų. Geriausia, kai sužinosite tikslias kainas pagal esamą situaciją ir tada galėsite rinktis tinkamiausią. Taip pat labai svarbu rinktis patirties turinčius meistrus, kurie galės profesionaliai atlikti darbus. Jei nuspręsite klijuoti patys, tai labai gerai pagalvokite ar galėsite profesionaliai paruošti klijavimo paviršių ir suklijuoti plyteles. Tai yra sudėtingas kruopštumo reikalaujantis darbas. Verčiau patikėkite tai profesionalams.

Rašyti komentarą