Greitieji kreditai studentams

parašė , 2013-03-27 14:53

Pastaraisiais metais aukštojo mokslo diplomo Lietuvoje siekia itin daug jaunimo. Studentai yra tarsi proto armija, o kiekvienas karys turi savų poreikių. Tuos poreikius patenkinti patiems dažnai yra tikras iššūkis, tad greitieji kreditai studentams — tikrai aktuali finansinė paslauga. Juk kas nėra girdėjęs (o dažnas — ir savo kailiu patyręs) istorijų apie šią nuolat alkstančią socialinę grupę. O maistas tikrai nėra vienintelis poreikis. Investicijų reikalauja ir mokymosi priemonės (vadovėliai, kompiuteris ir pan.), ir būstas (nuoma, komunalinės išlaidos). Galų gale, studentams būtina ir pailsėti, pasimėgauti pramogomis, plėsti kultūrines žinias.

Iš tiesų, išlaidų būna pačių įvairiausių. Vienos jų didelės, kitos mažos. Vienos skirtos patenkinti visai paprastus, kone kasdienius poreikius, kitos — pasirūpinti brangesniais pirkiniais ar paslaugomis. Kreditai, skirti šiai klientų grupei, skiriasi nuo įprastų. Žinoma, studentai atitinka kone visus minimalius kredito įmonių keliamus reikalavimus. Juk dažniausiai tai — pilnametystės jau sulaukę asmenys. Be to, dauguma jų yra Lietuvos Respublikos piliečiai, nuolat gyvenantys šioje šalyje. Ne naujiena studentams turėti sąskaitą kuriame nors Lietuvos banke. Juk tai patogiausias būdas kaupti tėvų skiriamus pinigus ar stipendiją. Ką bekalbėti apie elektroninio pašto dėžutę ar mobiliojo telefono numerį… Šiomis priemonėmis jaunimas naudojasi tikrai aktyviai. Kreditai, ypač greitieji, jiems galėtų būti išduodami ir todėl, kad studentai neretai turi tinkamą skolinimosi istoriją, t. y., jei anksčiau ir ėmė paskolą, grąžino ją laiku.

Greitieji kreditai studentams

Greitieji kreditai studentams

Tačiau retas kuris jaunuolis turi vertingo turto, kurį galėtų užstatyti, kad gautų didelę paskolą. Be to, kitaip nei dirbantieji, studentai dažniausiai neturi pastovių ir oficialių pajamų. O tokie dalykai daugeliu atveju lemia, ar bus suteikiami kreditai — nesvarbu, ar jie greitieji, ar ilgalaikiai, ar trumpalaikiai. Todėl įmonės, kurių sritis yra greitieji kreditai studentams, pasirūpina tinkamomis sąlygomis. Tokie kreditoriai siūlo patogius mokėjimo terminus ir būdus, nereikalauja užstato ar laiduotojo, išsamios informacijos apie gaunamas pajamas.

Tokiomis sąlygomis išduodami greitieji kreditai studentams leidžia šiai ypatingai klientų grupei tiek susimokėti studijų įmoką, tiek ir apsilankyti su drauge ar draugu mėgiamos grupės koncerte. Juk greitieji paskolų variantai siekia nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų. Deja, tačiau yra ir kita medalio pusė. Kartais jaunuoliams trūksta atsakomybės jausmo. Jie mano, jog greitieji kreditai studentams gali patenkinti bet kokias jų užgaidas. Tokie klientai naudojasi finansinėmis paslaugomis beveik nesusimąstydami, kad kreditą kada nors teks grąžinti, ir kad grąžinama suma bus didesnė, nei paskolinta.

Todėl labai svarbu įvertinti savo finansines galimybes, planuoti išlaidas. Siekiant išvengti rūpesčių, būtina gerai apgalvoti, kam skirta skolinama suma. Ar tas pirkinys, paslauga išties yra būtini? Ar paskola nėra priemonė ilgalaikėms problemoms laikinai išspręsti? O gal jos šitaip sprendžiamos nuolat? Taip pat studentams gali atrodyti, kad tokie kreditai yra puiki galimybė išlaidauti, kai reali finansinė padėtis reikalauja gerai apsvarstytos taupymo strategijos. Jei finansinių rūpesčių priežastys ilgalaikės, galbūt reikėtų pagalvoti apie studijų ir darbo derinimą. Taip pat prieš domintis, kur suteikiami greitieji kreditai studentams, patartina apsvarstyti ir grąžinimo galimybes. Svarbu pasistengti nuspėti ateities finansinę situaciją, atsakyti į klausimą, iš kokių pajamų ir kada bus grąžinama greitoji paskola.

Toks finansinės padėties įvertinimas išties paprastas. Jis padės geriau suprasti poreikius ir galimybes. O tuomet bus galima drąsiai kreiptis į kreditą teikiančias įmones. Juk greitieji kreditai studentams tiesiog suteikia galimybę savarankiškai spręsti gyvenime kylančias problemas: ar tai būtų gurgiantis pilvas, ar netikėtos ligos gydymas, ar neplanuotas studijoms skirto kompiuterio remontas.

Rašyti komentarą