Dual-sim telefonai

parašė , 2012-05-01 13:01

Ar jau girdėjote apie mobiliųjų telefonų naujausią tendenciją – dual-sim mobiliuosius telefonus? Jei ne, tai šis straipsnis jus su šia naujove supažindins. Pradžiai reikėtų paminėti, kad dual-sim telefonai nėra tokia jau ir naujiena. Visame pasaulyje šie telefonai jau gana plačiai paplitę, tik į Lietuvą,dėl nepaaiškinamų priežasčių ateina labai vangiai.

Taigi, dual-sim mobilieji telefonai yra atskira šių įrenginių rūšis. Tokį statusą jie įgavo, nes pagrindinė jų funkcija – telefone talpinti dvi sim korteles vienu metu – yra tikra revoliucija mobiliųjų telefonų pasaulyje. Dviejų sim kortelių talpinimo galimybės idėja tapo revoliucinga, kai buvo apsvarstyti tokių telefonų privalumai ir trūkumai. Tiesą sakant, trūkumų buvo sunku rasti, o privalumų sąrašas yra didžiulis. Sąrašo viršuje yra tai, kad dual-sim telefonus naudoti yra patogiau nei du tradicinius telefonus.

Naudojant du telefonus, pirmiausia yra nepatogu juos su savimi visą laiką nešiotis. Taip pat, turint du telefonus iškyla įvairiausių nesklandumų – telefonai maišosi, vienas iš telefonų užsimiršta, reikia rūpintis, kad abu būtų pakrauti ir t.t. Anksčiau ar vėliau turėjo atsirasti kažkoks būdas šiuos nesklandumus panaikinti. Pradžiai buvo sukurti specialūs adapteriai leidžiantys papildomo įrenginio pagalba viename telefone naudoti dvi sim korteles, tačiau ta naujovė nebuvo pakankamai patogi, kad taptų revoliucinga ir įsitvirtintų rinkoje, tad telefonai liko tokie kaip buvę. Tačiau mobiliųjų telefonų gamyklų inžinieriai nebuvo linkę nuleisti rankų ir toliau ieškojo būdų, kaip viename telefone naudoti kelias sim korteles. Galiausiai jie nusprendė, kad jau patys telefonai savaime turėtų būti sukurti taip, kad juose tokia galimybė būtų.

Atsiradus pirmiesiems dual-sim telefonams, rinkoje iškart įvyko sprogimas ir telefonai buvo pradėti gaminti masiškai. Vos tik juos pasiūlius vartotojams, šie juos išgraibstė be jokių dvejonių. Kitaip ir negalėjo būti, žinant, kad ilgą laiką žmonės neturėjo galimybės atsisakyti antrojo mobiliojo telefono. Dabar jie tai galėjo padaryti, tad net nedvejodami savo dvi sim kortelės įdėjo į vieną įrenginį ir džiaugėsi jo teikiamu patogumu.

Džiaugiasi iki šiol – dual-sim telefonų paklausa pasaulyje vis didėja. Didėjant paklausai, didėja ir šių telefonų pasiūla. Jau beveik visos mobiliųjų telefonų gaminimo gigantės kompanijos, tokios kaip LG ir Samsung,  turi savo dual-sim modelius. Tokių modelių vis daugėja ir jie užima vis didesnę rinkos dalį. Jau pradedama kalbėti apie tai, kad šie telefonai ilgainiui pakeis tradicinius mobiliuosius telefonus, kuriuose yra vietos tik vienai sim kortelei.

Taip turėtų atsitikti dėl labai paprastos priežasties – vis daugėja (ir toliau daugės) vartotojų naudojančių dvi sim korteles. Pasak statistikos, tokie vartotojai mieliau renkasi dual-sim telefonus nei naudoja du vienu metu. Tad reikėtų ir mums apsvarstyti galimybę įsigyti tokį telefoną, nes retas kuris jais nusivilia.

Rašyti komentarą