Domenai

parašė , 2012-12-09 11:13

Šiandienai tinkle yra naudojama net 200’000 tinklalapių su lietuviškais “vardais” ir net beveik vienas milijardas užregistruotų internetinių tinklalapių visoje žemėje. Tai sako, kad beveik kas 6 asmuo pasaulyje turi po asmeninę svetainę. Tiesa, šiandien nagrinėsime ne tinklalapius, o tuos jų vardus – aiškinsimės kas tai tokio, ir kaip juos gauti. Ypatingai nagrinėsime 1, gana gudrų būdą gauti ypatingai gerą puslapio vardą.

domenaiTaigi puslapio pavadinimas – tai domenas. Dėl domenų, svetaines galime matyti tokiais URL, kaip “www.manopuslapis.lt”, o ne matyti tam tikrą saitą rašant IP adresus – t.y. sudėtingas skaičių kombinacijas. Lengva suprasti, kaip tai supaprastina mūsų gyvenimą – net jei kiekvieną dieną naršote tik 5-iuose tinklalapiuose, įsiminti visų jų IP adresus neabejotinai būtų ypatingai sunku.

Taigi, jei kursite interneto svetainę, turite du pasirinkimus, kaip isigyti svetainės pavadinimą – domenai. Vienas, neįtikėtinai paprastas, ir įpatingų pastangų neprašantis būdas – tai domeno pirkimas iš šią paslaugą suteikiančių įmonių . Tai yra ypatingai paprastas veiksmas, kurio net neapsimoka aiškinti.
Kur kas įspudingesnis yra domenų gaudymas iš karantino. Kaip paaiškinti kas yra domenų gaudymas? Pakankamai paprastai. Kiekvienas domenas turi savo galiojimo laiką. tęsiasi nei daug, nei mažai – vienerius metus. Tuomet domeno savininkas gali pasirinkti – ar pratęsti savo puslapį, ir tuo pačiu užmokėti papildomą pinigų sumą už domeno pratęsimą, ar puslapį užbaigti ir leisti kitam asmeniui naudotis Jūsų domenu.

Štai čia ir prasideda linksmybės. Kai domeno galiojimo laikas baigiasi, jis yra nukeliamas į karantiną. Kol domenas yra karantine, jo sąvininkas be problemų turi galimybę jį pratęsti. Tiesa, jei domeno sąvininkas neturi galimybės to daryti, jį pradėti naudoti turi galimybę bet kuris kitas asmuo. Bėda ta,, kad paprastai karantine domenai ilgam nelieka, nes prie 1 domeno karantine budi net keli norintys, taigi, kai kurios bendrovės teikia Jūsų ieškomo domeno gaudymo iš karantino paslaugą, kad Jūs būtumėte tas, kuris įsigys tą domeną.

Kodėl domenai karantine yra gana paklausūs? Visų pirma dėl gerų pavadinimų. Taip pat domenai karantine turi neblogą reputaciją paieškose sistemose, taigi Jums neturėtų būti problematiška prasimušti į topus.

Taigi, jei norite užimto domeno, nepraraskite vilties – kreipkitės į domenų gaudymu iš karantino užsiimančias bendroves, ir turbūt Jums pavyks gauti išsvajotą domeną.

Ar domėjotes kada greita paskola ar greitu kreditu? Daugiau informacijos apie juos galite rasti esurasymas.lt

Rašyti komentarą