Autobusu po miestelius

parašė , 2018-04-07 07:08

Autobusai nuomaiIšsinuomoti autobusą iš www.nlbus.lt/lt/autobusu-nuoma-vilniuje ir susiorganizuoti tikrai gerą kelionę po Lietuvą galima sekant ne turistų lankomiausiais taškais, o pasirinkus kažką alternatyvaus ir autentiško. Šį kartą siūlome suplanuoti kelionę autobusu Lietuvoje po mūsų primirštus, tačiau nuostabius miestelius.

Piliakalniai

Netoli kiekvieno miestelio yra piliakalnis, ir būtent dėl jų verta naudotis autobusu nuoma. Pamatykite nuostabųjį Dubingių piliakalnį, kurį supa žalias Asvejos ežeras. Ant piliakalnio išlikę buvusios bažnyčios pamatai, o ši vieta vasarą ir pavasarį atrodo tiesiog magiškai. Kodėl verta būtent autobusu ten važiuoti išnuomotu? Nes viešąjį transportą, kuris ten vežtų, rasite sunkiai. Aplankykite Panemunės pilis ir piliakalnius, o taip pat mažuosius miestelius. Keliaukite į Merkinę, kur priešais Nemuno ir Merkio santakas stūkso nuostabus piliakalnis. Užlipkite ant Kupiškio mažojo piliakalnio, esančio netoli Kupiškio marių. Piliakalniai – mūsų šalies paveldas, pasididžiavimas ir objektai, kuriuos tikrai verta lankyti.

Etnografiniai kaimai

Jeigu lankste miestus, užsukite ir į netoli jų esančius etnografinius kaimus. Autobusą pasilikite prie kaimų esančiose aikštelėse, o toliau žygiuokite pasivaikščioti pėščiomis. Rumšiškės, Zervynos – tai ne vieninteliai kaimai, turintys tikrai gražų kraštovaizdį, autentišką gatvinį išplanavimą. Tokių kaimų yra Lietuvoje, tik tereikia po juos apsilankyti.

Miestelių senamiesčiai

Apsilankykite į nuostabių, deja, nykstančių miestelių senamiesčius. Pamatysite Smetonos laikų, o gal vokišką architektūrą. Kiekvienas miestelio akmuo senamiestyje dar liudys praeitį, galbūt kadaise buvusius didelius lūkesčius išauginti didžiulį miestą.

Miestelių muziejai

Apsilankę mažame miestelyje, būtinai užsukite į turizmo informacijos, lankytojų centrus, krašto muziejus. Miestelių muziejais saugo istoriją. Tačiau tai nebėra seni dulkėti archyvai. Dabartiniai muziejai jau yra remontuoti, modernizuoti, turintys skaitmeninę prieigą. Kadangi už ES lėšas galėjo atsinaujinti ne vienas nuostabus miestelio muziejus. Tik ten galėsite gauti tikrai pilnavertį vietos, į kurią atvykote pristatymą.

Vietinės užeigos

Galų gale, paremkite mažus miestelius, jeigu jau į juos atvykote ir užsisakykite keletą reikalingų dalykų. Pavyzdžiui, vietinėse užeigose jūs galite labai nebrangiai pavalgyti, atsigerti ir pailsėti. O juk tai – taip pat kelionės dalis, sudaranti daug malonumo ir bendruomeninio jausmo. Taip pat atvykę į miestelius, pasivaikščiokite ir po jų autentiškas parduotuves: nusipirkite ką nors iš turgaus, iš sendaikčių, iš žmonių individualiuose namuose esančių parduotuvėlių, įsigykite ir gražesnių suvenyrų. Galite aplankyti ir amatų centrus, galbūt įsigyti gražios keramikos ir kitokių gražių, gerų dalykų.

Rašyti komentarą