Pavasaris – metas atgaivinti organizmą

parašė , 2019-03-11 19:50

Prasidedant pavasariui mūsų organizmai yra nusilpę, ir organizmą pastiprinti gali padėti visos geros įtakos: saulės vonios, fizinė veikla, teisinga mityba ir maisto papildai. Pavasarį labai svarbu stiprinti organizmą, ypač iki tol, kol dar nebūna atsiradę visų vaisių ir daržovių šiltnamiuose ir turguose.

Metas atnaujinti vitamino D išteklius

PapildaiKokie maisto papildai reikšmingi prasidedant pavasariui? Paprastai per žiemą organizmuose būna visiškai išeikvotos vitamino D atsargos. Jų galima rasti žuvyje, specialiuose maisto papilduose, taip pat jis natūraliai organizme gaminasi, kuomet esame ant saulės. Tačiau lietuviams devyniems iš dešimt besibaigiant žiemai yra būdingas vitamino D deficitas ir niko tai nebestebina. Mat dienos trumpos ir tamsios, šviesos labai mažai, o mes žuvies beveik nevalgome. Taigi, viskas normalu.

Sportas – fizinės ir dvasios sveikatos gerinimui

Sportuoti ir judėti reikėtų visą žiemą, visus metus, o terminas bikinio figūra yra klaidinantis, verčiantis galvoti, kad sportuojame tik dėl grožio. Sveikatai palaikyti būtinas fizinis aktyvumas, ir jūs turėtumėte jį palaikyti. Deja, daug fizinių veiklų žiemą nutrūksta dėl prastų or sąlygų, o klampoti pusnimis ar čiuožinėti mėgsta tik kai kas. Tad pavasarį natūralu atnaujinti įvairias fizines veiklas: važinėjimą dviračiu, gausesnius pasivaikščiojimus, riedučius, riedlentes, vandens sportą, ir daug kitų veiklų, kurios jums leis pailsėti, nuvargti ir atsigauti vienu metu, o taip pat tai bus labai sveika jums.

Sveika mityba, daugiau vaisių ir daržovių

Žinoma, svarbiausia yra tai, ką valgome. Ar maistas, kurį vartojame, tik suteikia kažkokį skonį, ar tai gyvas maistas, kuris suteikia mums vitaminų, jėgų ir visokių gerų dalykų. Turime valgyti skaidulines medžiagas, ląstelieną. Svarbiausia yra vaisiai ir daržovės. Pavasarį prekybos centruose jau atsiranda įvairių iš kitų kraštų atvežtų išnokusių vaisių, daržovių, netrukus prasideda ir braškių sezonas. Jeigu prekybos centruose dar nieko tokio nėra, sveikatą stiprinti galima ir su maisto papildais, tačiau reikia žiūrėti, kokius rinktis, galima konsultuotis su gydytojais. Ypač vertėtų atsižvelgti į tai, jeigu kraujo tyrimai rodo, kad trūksta kažkokių specifinių medžiagų. Pavasariui prasidedant reikėtų vengti perdirbtų, šaldytų gaminių ir pusgaminių, labai nenatūralaus maisto. Taip pat mažinti cukraus ir druskos kiekį, mažinti įvairių netinkamų, nesveikų produktų kiekį savo racione. Tik nuo mūsų priklausys, kaip mes jausimės. Ar būsime kupini sveikos energijos, ar pavargę ir apsunkę, o galų gale net ir tai matysis mūsų išvaizdoje.

Rašyti komentarą