Ką daryti su nuvytusiomis gėlėmis?

parašė , 2019-01-29 14:38

Gera gauti gėlių, kad ir kokia proga būtų, ir ar tai būtų geles Klaipeda, ar kažkur kitur. Gėlės – sena ir puiki pagarbos išraiška, tad malonu gėlių gauti ir moterims nuo mylimojo, ir žmonėms, kurie pagerbiami už kokius nors nuopelnus ir panašiai. Tai, kad gėlės yra ne amžinos, o laikinos, irgi yra tam tikras gėlių privalumas. Kodėl? Nes su dovanotais daiktais labai dažnai nežinome, ką daryti. Kur juos iš tiesų dėti, kai jie mums ne taip labai ir patinka. Tačiau visai kas kita yra su gėlėmis. Jos nuvysta, ir mums nereikia sukti galvos, kaip jas sandėliuoti. Tad kas vyksta su gėlėmis, kai jos nuvysta?

Kai ką pasiliekame

Gėlės KlaipėdojeKai yra dovanojamos geles dezutese, tada galima tikėtis, kad tikrai bus nemažai dalykų, kuriuos visgi bus galima pasilikti. Tiksliau – pati dėžutė. Paprastai gėlės dėžutėse atrodo nuostabiai, ir to vaizdo sėkmę lemia pati dėžutės išvaizda. Dėžutės būna visada labai gražios. Jos gali būti baltos, sidabrinės, juodos. Tačiau paprastai tai yra aukšta, prabangiai atrodanti apvali dėžutė su dangteliu arba net ir su rakenėlėmis. Nuvytus gėlėms, viską išmetame, o dėžutę pasiliekame ir naudojame ją taip, kaip norime. Galima viduje laikyti prieskonius, arbatą, siūlus, kosmetiką, kamuoliukus, viską, ką tik reikia susidėti į kažkokią patogią dėžutę. Dėžutė estetiška, neapklijuota etiketėmis (kaip kad bus su, tarkime, dėžute nuo sausainių ar saldainių), ją galima pasidėti atviroje, gerai matomoje lentynoje.

Išmetame dekoracijas rūšiuodami

Palaidų gėlių, tik pačių augalų, jau seniai niekas nebedovanoja. Dažniausiai puokštė būna į kažką suvyniota, įdėta, kažkuo surišta, o gali būti dar ir kas nors prikabinta. Tačiau štai tada, kai gėlės nuvysta, reikia tvarkyti aplinką, o taip pat ir minėtąsias dekoracijas. Taigi, reikia rūšiuoti. Plastikines pakuotes, raištelius – prie plastiko. Stiklinius ir metalinius papuošimus – dar kitur. Popierių prie popieriaus. Jeigu norite deramai išmesti nuvytusią puokštę, pirmiausia visgi reikės viską išrūšiuoti.

Kompostas

Galiausiai lieka tai, kas yra tikrasis puokštės turinys – gėlės. Jas tenka mesti į kompostą kaip organines atliekas, lengvai suyrančias aplinkoje. Jeigu turite savo komposto dėžę, ten viską ir metate. Jeigu neturite, tada vežate kažkur kitur, gal į bendrus organinių atliekų konteinerius. Retesnis atvejis – gėlių džiovinimas. Tai kartais būdinga vyresnėms garbaus amžiaus moterims, meno žmonėms. Tačiau nuvytusių gėlių džiovinimas neduoda tokio gero rezultato, kokį duotų gyvybingų gėlių džiovinimas.

Rašyti komentarą